Zalety przedszkoli niepublicznych anglojęzycznych

Nauka języków obcych to obecnie standard. Nacisk na nią kładzie nie tylko program nauczania, lecz także społeczeństwo. Języków uczą się dorośli i młodzież, a tym bardziej dzieci, których pamięć jest niezwykle chłonna, pojemna i plastyczna. Spośród wielu możliwości młodzież i najmłodsi najchętniej wybierają angielski. O popularności języka świadczy jego uniwersalny charakter oraz szeroka obecność w życiu społecznym.

Rodzice polecają niepubliczne przedszkola anglojęzyczne

przedszkole niepubliczne anglojęzyczne - bydgoszczZe względu na społeczny nacisk na naukę języków obcych oraz jej powszechność – dla wielu rodziców zdobycie umiejętności lingwistycznych przez ich dziecko stanowi priorytet. Znajomość języka obcego nie tylko służy do sprawniejszej komunikacji czy jest sposobem na zdobycie większej liczby punktów na egzaminach. Jest to również metoda na poszerzanie horyzontów, zdobywanie wiedzy i ogólnie rozwój intelektualny. Przedszkole niepubliczne anglojęzyczne – Bydgoszcz, Gdańsk i Warszawa są polskimi miastami o bardzo wysokim poziomie tego typu placówek – to znakomite miejsca na pierwsze spotkania malców z obcą mową. W przedszkolach malcy uczą się poprzez codzienny kontakt z lektorem posługującym się obcymi słowami, zabawę z użyciem obcych zwrotów, wysłuchiwanie opowieści o innych kulturach, oglądanie filmów, obrazków i książek. Nauka języka angielskiego w tym bardzo młodym wieku jest zawsze najbardziej owocna, a oprócz tego przychodzi malcom bez wysiłku i niejako mimowolnie.

Wielu troskliwych rodziców dba o rozwój lingwistyczny swoich pociech. Wpływa na to nie tylko społeczny i edukacyjny przymus, lecz także znajomość psychologicznych odkryć. Jak twierdzą specjaliści – poznawanie języka obcego już w przedszkolu przynosi jego najbardziej trwałą znajomość. Poza tym służy rozwojowi dziecka, zarówno jego intelektu, jak i wrażliwości oraz empatii.