Na co jest dobra medytacja dźwiękiem?

Jednym ze skuteczniejszych sposobów, na znalezienie równowagi pomiędzy ciałem a umysłem, jest medytacja. Można ją uprawiać bez dodatkowych akcesoriów, jak i z użyciem specjalnego sprzętu. W tym drugim przypadku, mowa m.in. o gongach, którym poświęciliśmy niniejszy artykuł. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Dźwięk w medytacji – to warto wiedzieć

medytacja dźwiękiemPrzede wszystkim warto zacząć od tego, że regularne uprawianie medytacji niesie ze sobą wiele korzyści. To sztuka skupienia uwagi na tym co jest tu i teraz, a także uspokojenia myśli i wyciszenia się. Ostatnimi czasy, cieszy się ona olbrzymim powodzeniem i coraz więcej osób podejmuje się jej praktykowania, a szczególnym zaufaniem obdarzana jest medytacja dźwiękiem. Niektórzy uprawiają ją w zaciszu własnego domu, posiłkując się licznymi nagraniami dostępnymi w sieci. Są również i tacy, którzy uczęszczają na zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną osobę, który w ich trakcie używa m.in. gongów tybetańskich, które doskonale sprawdzają się właśnie w ich trakcie. Medytacja z wykorzystaniem dźwięku pozwala znacząco się wyciszyć, uporządkować myśli, skupić się na oddechu. Jest to doskonały sposób walki ze stresem czy różnego rodzaju chorobami i zaburzeniami na tle psychicznym. Regularne uprawianie medytacji, może być traktowane jako wspomaganie terapii u psychologa czy farmakoterapii zalecanej przez lekarza psychiatrę. To również doskonały sposób na poprawę jakości swojego życia.

Poszukując sposobów na wyciszenie i walkę ze stresem, z całą pewnością warto rozważyć medytację, szczególnie tą z wykorzystaniem dźwięku. Można ją praktykować samodzielnie lub uczęszczać na zajęcia prowadzone przez specjalistów w tym zakresie. Dzięki regularnym treningom, można zauważyć znaczącą poprawę w samopoczuciu nie tylko psychicznym, ale również fizycznym.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rodzina