Praktyczne tablice na kółkach

Z pewnością nieodzownym elementem każdej szkolnej sali jest tablica, na której zapisywane są ważne informacje. Warto zaznaczyć, że dzisiejsze modele znacznie się różnią od tych, które były wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu.

Gdzie sprawdzi się tablica na kółkach?

tablice na kółkachChyba każdy z nas pamięta zieloną lub czarną tablicę, która wisiała na ścianie w każdej sali lekcyjnej i można było na niej pisać kredą. Takie modele były wykonane ze stali, w związku z czym były ciężkie i mało praktyczne. Dziś coraz rzadziej można je spotkać, gdyż zostały zastąpione nowoczesnymi i lekkimi tablicami, wykonanymi ze specjalnego gatunku porcelany. Ich ramy są w całości zrobione z aluminium, natomiast przestrzeń przeznaczona do zapisywania informacji, jest pokryta powłoką magnetyczną. Bardzo popularne są tablice na kółkach, gdyż łatwo i szybko można je przemieszczać w sali do sali. Tego typu tablice sprawdzają się nie tylko w szkołach, ale również na uczelniach, w biurach czy też firma szkoleniowych. Znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów tablic magnetycznych, które dostępne są w kilku rozmiarach i kilku modelach. Mogą one być standardowe do powieszenia na ścianie,  zamontowane na specjalnym stojaku z kołkami lub też przeznaczone do podwieszenia na dedykowanym mechanizmie, sterowanym elektronicznie. Tablica na kołach świetnie się sprawdzają firmach szkoleniowych, tym bardziej, że zapisuje się na nich informacje za pomocą specjalnego suchościeralnego pisaka, którego zmazuje się suchą gąbką.

Pomimo postępu technologicznego w zakresie szkolnictwa, nadal w szkołach stosuje się tablice suchościeralne, ponieważ są ponadczasowe, jeżeli chodzi o zastosowanie. Sprawdzają się na każdym przedmiocie szkolnym, a także w niejednym zakładzie pracy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel