Nowoczesna pompa do pistoletu lakierniczego

Niedawno w zakładzie zaczęliśmy korzystać z pistoletów lakierniczych do malowania karoserii samochodowych, i od razu zauważyliśmy iż standardowe kompresory powietrza do aerografów nie radzą sobie z ich zasilaniem. Okazało się bowiem iż generują one zbyt niskie ciśnienie jak na wagę ciężkich farb proszkowych i olejnych, które najczęściej są w naszym warsztacie w użyciu.

Najsilniejsze pompy do pistoletów lakierniczych

pompy lakiernicze kremlinPotrzebna nam była więc pompa lakiernicza o bardzo dużej mocy, gdyż jak się okazało, nowe farby które testowaliśmy do malowania były jednymi z najcięższych farb jakie tylko można dostać. Pompy lakiernicze mają zazwyczaj o wiele wyższe ciśnienie niż kompresory i przeznaczone są właśnie do zasilania urządzeń ciśnieniowych potrzebujących najwyższego ciśnienia. Do warsztatu wybraliśmy polecane przez lakierników pompy lakiernicze Kremlin, tej samej firmy z której pochodzą również nasze aerografy. Takie połączenie oznaczało maksymalną kompatybilność sprzętu, aczkolwiek pompy były wyposażone w uniwersalne złącze, więc pasowało ono równie dobrze do każdego rodzaju pistoletu lakierniczego. Pompy te mają bardzo wysokie ciśnienie oraz zbiornik o dużej pojemności. Posiadają także zbiornik progowy, w którym kompresowane jest powietrze którym zasilany jest zbiornik właściwy.

W ten sposób, główny zbiornik nigdy nie traci ciśnienia wewnątrz, i może być używany do ciągłej pracy. Pompy Kremlina to jedne z najwygodniejszych pomp również z racji bardzo niewielkiego poziomu hałasu jaki generują. Mimo dużych gabarytów oraz wydajnej pracy nie są one wcale głośniejsze niż standardowe kompresory powietrza, i mogą być używane nawet w nocy bez większych problemów, gdyż działają cicho jak na urządzenie elektryczne. Są zamontowane na wózkach, toteż należą do narzędzi przenośnych.